W związku z podjęciem działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 na ternie kraju, zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie zostają w dniach od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. zawieszone. W czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych szkoła obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu 459 450 064 !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się

sobota, 18 października 2014 17:03

Plener klas pierwszych w Sarbinowie

Napisane przez Katarzyna Oleśkiewicz i Wojciech Konieczny

8 października pierwsze klasy Liceum Plastycznego wraz z wychowawcami, Ingą Marciszuk- Mazur i Piotrem Wasilewskim, wybrały się na plener do Sarbinowa.
Krótką relację z pierwszego wyjazdu pierwszaków przygotowała Kasia Oleśkiewicz z Ib.

Po przyjeździe do Sarbinowa wszyscy  udali się na spacer po plaży, gdzie odbył się konkurs na piaskowe rzeźby. Tematem była część ciała. Zwycięska praca przedstawiała majestatyczną stopę z kamiennymi paznokciami.
Następnie klasy wróciły do ośrodka, gdzie - z mniejszym lub większym zapałem - wypełniały zadania związane z plenerem. Uwagę młodych artystów zwróciły przede wszystkim zwierzaki: konie, kozy i owce, a także ośrodkowe kocięta oraz miejscowa flora. Młodzież spędziła pracowite godziny, rysując naturę i łącząc przyjemne z pożytecznym. Prace były następnie przeglądane i omawiane przez nauczycieli.
Po pracowicie spędzonych godzinach, przyszedł wreszcie czas na wypoczynek i integracyjne ognisko. Pierwszoklasiści grillowali, skakali na trampolinie i zajmowali się kociakami.
Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy i nim wszyscy się spostrzegli, trzeba było wracać do Koszalina...


Jednodniowy plener klas pierwszych w Sarbinowie [fot. Inga Marciszuk-Mazur]

 

Z powodu licznych pytań odnośnie dostępu do dziennika elektronicznego LIBRUS zamieszczamy krótką instrukcję logowania użytkownika poprzez przeglądarkę internetową. Jednocześnie prosimy o systematyczne sprawdzanie powiadomień wysyłanych za jego pośrednictwem do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Poradnik logowania LIBRUS.pdf

 

 

Warsztaty RAKU 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury