W związku z podjęciem działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 na ternie kraju, zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie zostają w dniach od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. zawieszone. W czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych szkoła obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu 459 450 064 !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się

środa, 17 czerwca 2015 17:49

Na tropie Witkacego - wycieczka klasy IB do Słupska

Napisane przez Wojciech Konieczny i Weronika Bortnik

W czwartek 11 czerwca klasa IB wraz z wychowawczyniami, p. Ingą Marciszuk-Mazur i p. Karoliną Bracławiec, wybrała się na artystyczną wycieczkę do Słupska, której największą atrakcją było spotkanie oko w oko z pracami Witkacego...

Po przyjeździe do Słupska w pozytywnym nastroju ruszyliśmy do Muzeum Pomorza Środkowego, a dokładniej do Zamku Książąt Pomorskich, by obejrzeć wystawę prac Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego. Choć ekspozycja składała się głównie z portretów, w większości wykonanych w ramach Firmy Portretowej "S.I.Witkiewicz", można było też zobaczyć inne dzieła artysty, m.in. rysunki, autoportrety, a także korespondencję i fotografie związane z Witkacym. Dzięki temu mogliśmy zapoznać się z pracami reprezentatywnymi dla wszystkich faz jego twórczości. Przewodnik przybliżył nam historię artysty, co pomgło nam w interpretacji jego dzieł. Następnie udaliśmy się do Młynu Zamkowego, gdzie mogliśmy zapoznać się z rzeczywistością kulturową Pomorza i obejrzeć wystawę sztuki ludowej. Pełni wrażeń ruszyliśmy do Baszty Czarownic, gdzie natknęliśmy się na prezentację krótkich filmów video, nakręconych telefonem komórkowym przez Piotra Bujaka. Dotyczyły one współczesnej rzeczywistości konsumenckiej i jej opresyjności. Później przyszedł czas na odpoczynek oraz posiłek. Czas umilały nam gołębie, które podlatywały po ziarna wydłubując je ze szczelin chodnika. Nim się spostrzegliśmy, wycieczka dobiegła końca. Zmęczeni lecz uśmiechnięci wróciliśmy do Koszalina zabierając ze sobą garstkę wrażeń.

Z powodu licznych pytań odnośnie dostępu do dziennika elektronicznego LIBRUS zamieszczamy krótką instrukcję logowania użytkownika poprzez przeglądarkę internetową. Jednocześnie prosimy o systematyczne sprawdzanie powiadomień wysyłanych za jego pośrednictwem do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Poradnik logowania LIBRUS.pdf

 

 

Warsztaty RAKU 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury