Zaloguj się

sobota, 14 marca 2020 11:27

Wycieczka do Łodzi - trzy dni tropienia sztuki, plenerów filmowych i przemysłowej przeszłości

Napisał


Od 4 do 6 marca osiemnaścioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Antoniak i p. Wojciecha Koniecznego przebywało na wycieczce w Łodzi.
Głównym punktem wyprawy był pobyt na dniach otwartych Akademii Sztuk Pięknych, ale podczas trzydniowego pobytu udało nam się poznać bardzo różne oblicza miasta i odwiedzić wiele niezwykłych miejsc..
.

Pierwszego dnia, od razu po dotarciu do Łodzi, zwiedziliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa, w szczególności zaś wystawę 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny i wzięliśmu udział w warsztatach, zakończonych wykonaniem własnych prac. Wieczorem zaś udaliśmy się na ponadtrzygodzinny spacer po mieście szlakiem plenerów filmowych, murali i najciekawszych obiektów miasta, wśród których znalazła się m.in. słynna Szkoła Filmowa.

Drugi dzień niemal w całości poświęcony był na wizytę na łódzkiej ASP - zwiedziliśmy niemal wszystkie jej zakamarki, a wśród naszych przewodników znalazły się trzy abslowentki Plastyka - Ola, Ala i Ania, którym gorąco dziękujemy za wspólne zwiedzanie.
Jednym z najbardziej pamiętnych momentów wycieczki był jednak niewątpliwie wieczorny spektakl w Teatrze im. S. Jaracza - przedstawienie "Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów" na długo zostaną nam w pamięci jako jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń teatralnych.
Ostatniego dnia odwiedzilśmy natomiast dwa oddziału Muzeum Sztuki oraz Manufakturę.

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury