Zaloguj się

czwartek, 28 maja 2020 22:15

Weronika Majewska laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego 'Young man in XXI century"

Napisała

 

XII edycja Young Man in XXI Century - Litwa, Kowno 2020.
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny w Kownie organizowany jest przez Kaunas Youth Mass Media Centre oraz Kaunas Students Technical Creation Center. Uczestnicy zgłaszają prace w trzech grupach wiekowych: 12-16, 17-19, 20 - 29 lat. Young Man in XXI Century to konkurs, na który zgłaszane są prace o bardzo wysokim poziomie artystycznym, a jury składa się z artystów fotografików i wykładowców fotografii.

W 12. odsłonie konkursu zaprezentowało się 106 fotografów z 925 pracami fotograficznymi. To nieco mniej jak w poprzednich edycjach, co bez wątpienia związane jest z sytuacją epidemiczną na świecie. W grupie tegorocznych uczestników znaleźli się obywatele: Białorusi, Estonii, Litwy, Polski, Rosji, Ukrainy i Słowacji.

Weronika Majewska - The Youth (1 z 5)Weronika Majewska - The Youth (1 z 5)

XII edycja międzynarodowego konkursu fotograficznego "Młody człowiek w XXI wieku" okazała się szczęśliwą przede wszystkim dla Weroniki Majewskiej z klasy IIB. Weronika otrzymała WYRÓŻNIENIE w drugiej kategorii wiekowej. Uznanie jury zyskała seria prac pt.The Youth. Weronika stworzyła 3 serie na ten właśnie konkurs. Zauważono również prace Zuzanny Marczyńskiej (klasa IIC) - jedna z nich prezentowana jest w oficjalnym katalogu konkursu - seria pt. Our thinking.

Zuzanna Marczyńska - Our thinking (1 z 3)Zuzanna Marczyńska - Our thinking (1 z 3)Zuzanna Marczyńska - Our thinking (1 z 3)
Z koszalińskiego Plastyka wysłaliśmy w tym roku projekty 3 uczennic.

Oficjalny katalog konkursu można obejrzeć ONLINE:

http://www.kadras.lt/wp-content/uploads/2018/03/katalogas.pdf


Serdeczne gratulacje dla młodzieży nagrodzonej i zaprezentowanej na wystawie pokonkursowej.

 

Ogłoszenia

 

 Uroczysta inaguracja
roku szkolngo 2020/202
odbędzie się

01 września 2020 roku
o godzinie 11:00.

Serdecznie zapraszamy!

 

strzalka  Przydział uczniów do klas pierwszych:

klasa IA PLSP

klasa IB PLSP

klasa IC PLSP

strzalka  Zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021 

 

strzalka  Lista materiałów plastycznych dla uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

 

 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury