wtorek, 19 marca 2019 21:01

Wycieczka grupy Plastyków do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Napisała

W dniach 7 i 8 marca osiemnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Łodzi. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie poznaliśmy historię powstania przemysłu włókienniczego w Łodzi, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy tkalnię z przełomu XIX i XX wieku oraz wystawę czasową "Moda Polska ", powstałą ze zbiorów projektanta tej polskiej marki odzieżowej, Jerzego Antkowiaka.

Grupa koszalińskich Plastyków nocą w Łodzi.Grupa koszalińskich Plastyków nocą w Łodzi.

Zainspirowani wystawą, sami wykonaliśmy stroje na różne okazje z nietypowych materiałów typu folia bąbelkowa, tapeta, gazeta, szary papier, bibuła. Następnie wybraliśmy się na wieczorny spacer po śródmieściu z przewodnikiem, który pokazał nam jak

wielokulturowość Łodzi i jej oblicze przemysłowe widoczne są w architekturze tego miasta. Pamiętając o tradycjach filmowych Łodzi, poprowadził nas zakątkami miasta, które posłużyły jako sceneria do nakręcenia wielu filmów.
Drugi dzień spędziliśmy na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obejrzeliśmy wydziały Tkaniny i Ubioru, Malarstwa i Grafiki, Rzeźby, Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Mieliśmy sposobność zobaczenia wielu ciekawych pracowni wspierających studentów w realizacji ich prac, jak np. pracownię papieru czerpanego, rzeźby wirtualnej z drukarką 3D, druku na tkaninie, litografii, tradycyjną tkalnię i innych.
Jesteśmy baaaaaaardzo wdzięczni absolwentom naszej szkoły, a obecnie studentom ASP, Karolinie, Paulinie, Ali i Patrykowi. Dziękujemy , że spędziliście z nami cały dzień i opowiedzieliście tyle o szkole i życiu w Łodzi. Bezcenne!

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury

Zaloguj się