W związku z podjęciem działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 na ternie kraju, zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie zostają w dniach od 12 marca do 26 kwietnia 2020r. zawieszone. W czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych szkoła obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu 459 450 064 !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Co oznaczają skróty ZSP, LP, PLSP?
ZSP czyli Zespół Szkół Plastycznych jest nazwą szkoły. W skład ZSP wchodzą trzy szkoły Liceum Plastyczne (LP), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych (PLSP) i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych (OSSP) (wygasająca).
Dla uczniów po 8-smej klasie szkoły podstawowej nauka w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych będzie trwała 5 lat.

  W jakim celu wymagane jest zaświadczenie lekarskie?
Zaświadczenie lekarskie jest konieczne. Szkoła musi posiadać  informację o tym, czy środowisko pracowni artystycznych (farby, rozpuszczalniki i inne) nie będą działały na kandydata niekorzystnie i nie wywołają u niego niepożądanych reakcji podczas pracy. Wystarczy zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, na którym znajdować się będzie informacja o braku przeciwwskazań do kontynuowania nauki w szkole plastycznej.

  Dlaczego szkoła nie jest objęta rekrutacją koszalińskiego Elektronicznego Systemu Zarządzania Oświatą?
Zespół Szkół Plastycznych jest szkołą artystyczną, która znajduje się pod bezpośrednim nadzorem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w koszalińskim Elektronicznym Systemie Zarządzania Oświatą znajdują się tylko szkoły, które nadzoruje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Aby przystąpić do egzaminów wstępnych należy dostarczyć wymagany przez szkołę komplet dokumentów. Zespół Szkół Plastycznych jest dodatkową szkołą wyboru.

  W jakim celu odbywają się spotkania konsultacyjne?
Spotkania konsultacyjne odbywają się na kilka dni przez planowanym egzaminem do szkoły. Konsultacje są bezpłatne, prowadzone przez  nauczycieli przedmiotów artystycznych w naszej szkole. Podczas spotkań kandydaci mogą wykonać prace plastyczne pod okiem naszych pedagogów, mają też możliwość przedstawienia swoich prac szkolnych lub domowych i uzyskać w ten sposób opinię na temat swoich możliwości artystycznych.

  Jakie kierunki studiów wybieraja absolwenci szkoły?
Absolwenci naszej szkoły najczęściej kontynuują naukę na różnego rodzaju kierunkach artystycznych, wybierając zwykle jedną z wielu w naszym kraju Akademii Sztuk Pięknych. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że nie ma w Polsce wyższej uczelni tego typu, która nie miałaby wśród swoich studentów byłych uczniów koszalińskiego plastyka.
Warto jednak zaznaczyć, że choć nasi uczniowie mają pasje plastyczne i najczęściej z nimi właśnie wiążą swoją przyszłość, to nie zawsze wybierają studia na kierunkach artystycznych. Wielu z nich wybiera kierunki humanistyczne, a nawet ścisłe i techniczne!
Przyjrzyjcie się bliżej losom naszych absolwentów w zakładce ansolwenci tutaj.

 

 

 

 

Z powodu licznych pytań odnośnie dostępu do dziennika elektronicznego LIBRUS zamieszczamy krótką instrukcję logowania użytkownika poprzez przeglądarkę internetową. Jednocześnie prosimy o systematyczne sprawdzanie powiadomień wysyłanych za jego pośrednictwem do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Poradnik logowania LIBRUS.pdf

 

 

Warsztaty RAKU 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury